logo Panasmain   

 

01. ARCHITEKTONICZNA KONTYNUACJA

 

Warto pamiętać, że na efekt, jaki wywiera pomieszczenie składa się ogromna ilość czynników. Niektóre są bardzo subtelne, jak ustawienie dekoracyjnego detalu na stoliku. Inne maja znaczenie podstawowe i trudno je potem zmienić. Zawsze o ostatecznym wrażeniu decydują proporcje. Jeżeli zafascynował Państwa model doskonale prezentujący się we wnętrzu dużego domu z rotundą niekoniecznie sprawdzi się w klasycznym polskim domu, w stylu nawiązującym do szlacheckiego dworku. Kształty i kąty schodów i balustrad powinny mieć we wnętrzu swój architektoniczny odpowiednik, inaczej, pomimo stylistycznej spójności, efekt nie będzie doskonały.

 

 


 

02. WŁAŚCIWE PROPORCJE

 

Niektóre typy schodów muszą mieć odpowiednią wielkość, żeby zrobić odpowiednie wrażenie – i nie zawsze oznacza to, że powinny być duże. Przypuśćmy, że spodobał się Państwu któryś model. Bazując na wieloletnim doświadczeniu i nowoczesnych technologiach, Pracownia jest w stanie niemalże dowolnie skalować model, osiągając wyjątkowe proporcje i krzywizny. Jednak wszystko, co kontrolujemy, to wykonanie schodów i podłóg. Mogłoby się więc okazać, że wykonaliśmy świetną adaptację modelu do wielkości i warunków konstrukcyjnych wnętrza – jednak estetycznie efekt Państwa nie zadowala. Eliminujemy na szczęście takie przypadki, doradzając naszym Klientom już podczas pierwszych konsultacji.

 


 

 

03. SCHODY CZYLI PIERWSZY MEBEL
W TWOIM DOMU

 

Pierwszy i to w dodatku taki, który trudno wymienić. Decydując o stylu schodów, wybieracie Państwo w zasadzie styl całego domu, jak i dominujące w nim kolory. Warto przemyśleć, czy któryś model nie urzekł Państwa jako taki, w zupełnym oderwaniu od planowanej stylistyki całej reszty domu lub apartamentu. Projektując zarówno schody jak i sposób ich montażu, mamy zawsze na uwadze aranżacyjną swobodę naszych klientów. W tym samym stopniu jednak Pracownia koncentruje się na efekcie artystycznym, przez co wybrany model będzie zawsze wyznaczał określony styl maksymalnie wyraziście.

 

 

04. DOM CZY HOTEL? WYBÓR MODELU
I MATERIAŁÓW

 

W u stalonym terminie rozpoczynamy montaż. Schody, w zależności od ich rozmiarów, przyjeżdżają na miejsce w całości lub w kilku elementach, które zostaną zmontowane na miejscu. Jakość naszych prac pozostawiamy do Państwa oceny, po czym podpisujemy protokół odbioru.

 

 

05. ZAWSZE MOŻE BYĆ INACZEJ

 

Zachęcamy Państwa do twórczego podejścia, również w przypadku naszych gotowych modeli, zarówno schodów drewnianych jak i nowoczesnych. Każdy z nich może zostać wyposażony w inny rodzaj balustrady, wykonany z innego rodzaju drewna, o innej barwie, lub z połączenia kilku gatunków. Ostatecznie, Państwa wyobraźnię ograniczają jedynie prawa fizyki.

 

 


 

 

06. MOCOWANIA

 

Sposób osadzenia schodów w pomieszczeniu to, z naszej perspektywy, szansa na osiągnięcie maksymalnego efektu estetycznego. Przede wszystkim jednak, mocowanie schodów to gwarancja bezpiecznego użytkowania. Warto mieć pewność, że wszystkie parametry mechaniczne zostały właściwie przeliczone przez kompetentnego inżyniera, dysponującego odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Pracownia Panas bierze na siebie odpowiedzialność za jakość swojej pracy, wszystkie projekty osobiście wykonuje, podpisuje i pieczętuje inż. Andrzej Panas.

 


 

 

07. SCHODY KONTRA ŻYWIOŁ

 

Dla nas, dorosłych, schody służą do wchodzenia oraz schodzenia. W porównaniu do naszych pociech, mamy więc naprawdę ograniczoną wyobraźnię. Zjeżdżanie po poręczy, możliwość wsunięcia głowy pomiędzy pręty balustrady lub nogi pomiędzy stopnie w niektórych typach schodów. Do tego kredkowe malowidła na szklanych balustradach . Rodzice, którzy wybierają schody dla rodziny, powinni spojrzeć na nie oczami dziecka, aby odkryć naprawdę wszystkie drzemiące w nich możliwości możliwości.

 

 

08. ZWIERZĘTA W TWOIM DOMU

 

Jeżeli dzielicie Państwo przestrzeń ze zwierzętami domowymi, wiecie doskonale, jak dobierać np. wykładziny czy dywany, aby uniknąć konieczności ciągłego sprzątania. Z drugiej strony, macie pewnie świadomość, jak wiele przedmiotów w połączeniu z, powiedzmy, kotem, może wywołać małą katastrofę, np. w domowej bibliotece. Dobierając schody, pamiętajmy, że nasze domowe zwierzęta również będą ich użytkownikami. Z jednej strony, schody oprzeć muszą się sile pazurów, z drugiej, zbyt wąskie stopnie i śliska nawierzchnia, całkowicie komfortowe dla ludzi, mogą okazać się alpinistycznym wyzwaniem dla małego psa.

 

 

 

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus