logo Panasmain   

Podłogi winylowe – rodzaje i zalety podłóg winylowych

Szukając odpowiedniego wykończenia podłóg do swojego domu, należy uwzględnić wiele czynników. Powinny one pasować wizualnie do całej aranżacji wnętrz, powinny być dostosowane do częstotliwości użytkowania, do warunków panujących w danym pomieszczeniu, a także do możliwości i oczekiwań użytkowników. Obok ponadczasowych podłóg drewnianych prym zaczynają wieść również podłogi winylowe Wrocław. Czym wyróżniają się takie podłogi, jakie są ich rodzaje i zalety?

Czytaj więcej...

Czym wyróżniają się schody dywanowe?

Schody dywanowe to bardzo popularne rozwiązanie, po które sięgają przede wszystkim właściciele nowoczesnych domów urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Czym charakteryzują się schody dywanowe i w jakich wnętrzach prezentują się najciekawiej?

Czytaj więcej...

Czym jest cyklinowanie podłóg drewnianych?

Podłogi drewniane to nieustannie jeden z najciekawszych sposobów wykończenia podłogi. Niezwykle stylowe, bardzo trwałe i ponadczasowe deski czy parkiet doskonale wpisują się w każdy styl – od klasycznego, przez skandynawski po glamour i loftowy. Aby jednak podłoga prezentowała się znakomicie i by była odporna na zniszczenia, należy o nią odpowiednio dbać. Oprócz codziennej pielęgnacji, konieczna bywa również renowacja. Cyklinowanie podłogi jest jedyną polecaną metodą, która skutecznie radzi sobie z ubytkami i innymi śladami użytkowania. Na czym polega cyklinowanie podłóg drewnianych?

Czytaj więcej...

Czym wyróżnia się styl nowoczesny we wnętrzach i jak zaaranżować nowoczesny dom?

Styl nowoczesny we wnętrzach cieszy się niemałym zainteresowaniem. Po taką stylistykę sięgają przede wszystkim osoby, które cenią sobie harmonię i przestrzeń, porządek i komfort. Czym charakteryzuje się styl nowoczesny we wnętrzach? Jak zaaranżować dom w stylu nowoczesnym i jakie podłogi oraz schody sprawdzą się w tej aranżacji najlepiej?

Czytaj więcej...

Jaka podłoga dla alergika będzie najlepsza?

Alergia wziewna to choroba autoimmunologiczna, na którą cierpi coraz więcej osób. Alergicy, w zależności od tego, co ich uczula, cierpią przez cały rok. Najwięcej osób uskarża się na objawy alergii wiosną oraz latem. Symptomów tych nie wolno lekceważyć – nieleczona alergia jest nie tylko przyczyną bardzo dużego dyskomfortu, niekiedy praktycznie uniemożliwiającego normalne funkcjonowanie, ale może prowadzić do rozwoju astmy. Oprócz konsultacji z lekarzem i wdrożenia zaleceń alergologa, konieczna jest zmiana stylu życia. Alergikom poleca się korzystanie z takich technologii, jak rekuperacja czy nawilżacze powietrza z filtrami HEPA. Komfort życia alergików podnosi również odpowiednio przygotowana aranżacja mieszkania, a jednym z najważniejszych jej elementów jest wykończenie podłogi. Jaka podłoga dla alergika jest najlepsza? O czym warto pamiętać podczas aranżacji podłogi w domu alergika?

Czytaj więcej...

Podłoga z drewna – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Na przestrzeni dziesięcioleci sposób wykańczania podłóg w mieszkaniach i pomieszczeniach użytkowych zmieniały się wielokrotnie. Nie ulega jednak wątpliwości, że podłogi wykonane z drewna zawsze były najbardziej cenione i pożądane. Czym wyróżnia się podłoga z drewna i czemu zawdzięcza swoją popularność?

Czytaj więcej...

Jak pielęgnować schody z drewna, by latami wyglądały jak nowe?

Drewno jest materiałem, który pięknie się starzeje. Podłogi czy schody z drewna prezentują się pięknie nawet po kilkudziesięciu, a nawet kilkuset latach. Jeśli jednak zależy nam, by nasze schody przetrwały próbę czasu i jak najdłużej cieszyły oko, należy o nie odpowiednio dbać. Jak pielęgnować schody z drewna, by jak najdłużej wyglądały jak nowe?

Czytaj więcej...

Nowoczesne schody do domu – jakie schody wybrać do domu w stylu modern classic?

Modern classic to połączenie nowoczesności ze stylem klasycznym. Perfekcyjna harmonia między klasycznymi i nowoczesnymi dodatkami sprawia, że wnętrza w stylu modern classic prezentują się elegancko, a jednocześnie nie brakuje w nich elementów, dzięki którym możemy poczuć się „jak w domu”. Przytulne i awangardowe domy wymagają zastosowania precyzyjnie dobranych elementów wykończeniowych. Należą do nich nowoczesne schody, dobrane do charakteru modern classic. Jakie schody będą pasować do wnętrz w stylu modern classic?

Czytaj więcej...

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus